10 zlatnih pravila sunčanja u solarijumu


Pre tretmana sunčanja morate odrediti svoj tip kože na osnovu tabele. Vlasnik salona vam određuje dužinu sunčanja shodno tipu lampi koje su instalirane u solarijumu.

Osobama ispod 18 godina starosti i onima sa tipom kože 1 nije preporučljivo sunčanje u solarijumu.

Ako imate bilo kakvih problema sa kožom obratite se svom lekaru za savet da li smete da se sunčate u solarijumu. Ako imate problema da aknama ili psorijazom sunčanje u solarijumu može dati pozitivne efekte.

Ako vam je koža alergicna na UV zračenje preporučujemo pažljivo i postepeno sunčanje. Posle prvog sunčanja uvek napravite 1 dan pauze, pa potom nastavite sa svakodnevnim tretmanima. Uvek skratite vreme sunčanja u početnim fazama, pa ga produžujte postepeno. Momentalno prekinite tretman ako koža u toku sunčanja počinje da vas zateže i pecka. Ako se ovo ponovi u sledećem tretmanu, nemojte nastaviti sa programom sunčanja i obratite se Vašem lekaru.

Uklonite sa kože sve kozmetičke preparate, šminku i nakit nekoliko sati pre upotrebe solarijuma.

Neki medikamenti mogu biti kontraindikovani na UV zračenje. Pročitajte upustvo lekova koje uzimate ili pitajte svog lekara za savet. Osobe pod dejstvom droga i alhohola ne smeju koristiti solarijum.

Kada se sunčate obavezno stavite zaštitne UV naočare, jer UV zračenje može ozbiljno da ošteti očnu mrežnjaču.

Sunčajte se samo jednom dnevno. Nemojte se u jednom danu sunčati i u solarijumu i na suncu. Godišnje se sunčajte u solarijumu i na suncu najviše od 50-60 puta. Napravite pauzu sunčanja najmanje 4 nedelje godišnje.

Specijalizovana sredstva za sunčanje u solarijumima mogu skratiti program sunčanja i obezbeđuju sigurno sunčanje. Istuširajte se posle tretmana i koristite balzame namenjene za posle sunčanja u solarijumu.

Ako primetite neke negativne promene na koži posle sunčanja obavezno konsultujte svog lekara.